Vína s příběhem

V nejsevernější oblasti Katalánska, v provincii Girona, ve vinařské oblasti Empordà, v Mollet de Peralada, kde duje chladný severní vítr „tramontana“ a hory se střídají se zelenými údolími, leží La Vinyeta, malá rodinná vinice a olivová farma.

La Vinyeta, rodinná vinice a olivová farma

Zapálený vinař Joseph Serra a jeho žena Marta, zde v roce 2002 koupili dvě vinice Carignana a Grenache s vinnou révou ve věku mezi 55 a 85 lety. Od samého začátku chtěli pěstovat a vyrábět víno jinak. Joseph spolu se svým bratrem Lluísem, talentovaným grafickým designérem, začali s názvem vinařství. La Vinyeta znamená slovní hříčku mezi slovy vinná réva a viněta (v katalánštině etiketa) a rozhodli se vyprávět příběhy pomocí vína. Začali s mladými bílými a růžovými víny, které nazvali Heus. Heus je slovo, kterým začínají v katalánštině všechny příběhy stejně jako u nás „Bylo nebylo…“. Poté následovalo červené víno Llavors, které stráví šest měsíců v dubových sudech, kde zraje a které v překladu znamená „A pak…“. Víno Puntiapart, které zraje dvanáct měsíců v dubových sudech, znamená v češtině „Nová kapitola“.
Vinice se z původních 4 ha od roku 2002 neustále rozšiřovaly až na současných 30 ha. Následně v roce 2006 byly postaveny vinné sklepy a začalo se s produkcí prvního vína.

La Vinyeta se stala jedním z prvních vinařství, která přijala systém API. Víno je pěstováno způsobem šetrným k životnímu prostředí

Ocenění

V roce 2008 již jejich vína dostávala ocenění za vynikající kvalitu. Také Lluísovo grafické zpracování bylo rychle uznáno jako jedno z nejvíce inovativních ve vinařském průmyslu. Každý rok vznikají jedinečné etikety, která jsou neoddělitelnou součástí mimořádných vín rodinné farmy La Vinyeta.

Vína Puntiapart, která mají každý rok odlišnou etiketu. Pro rok 2017 je vytvořena etiketa s námětem juda

Zůstaňte s námi v kontaktu!

Zadejte svůj e-mail a získejte jako první aktuální informace, zajímavé tipy a inspiraci.