Mrtvé moře Evropy? Laguna Mar Menor!

Pod širým nebem se přímo v laguně Mar Menor vytvořily léčivé bahenní lázně, které si postupem času vydobyly mezinárodní renomé. Každý návštěvník si zde může zdarma užívat účinků léčivého bahna a slané vody z místních salin. Španělská laguna Mar Menor je již po staletí známá díky svým blahodárným účinkům na lidské zdraví. Na to, že místní prostředí skrývá neskutečné přírodní bohatství, přišli již staří Římané, kteří zde zakládali lázně sloužící k uzdravení a odpočinku. Později se laguna Mar Menor zalíbila dokonce i Maurskému králi. Mar Menor znamená v překladu „Menší moře“ a nachází se v provincii Murcia na pobřeží Costa Cálida. Samotná laguna se rozkládá na ploše 170 km² a od Středozemního moře ji odděluje jen úzký pruh země. Pro svůj obsah soli a léčivého bahna si získala výstižnou přezdívku „Mrtvé moře Evropy.“

Léčivé bahno z laguny Mar Menor má blahodárné účinky na zdraví

Podnebí na Mar Menor

Oblast laguny Mar Menor je chráněným územím, které je typické mírnými zimami a vysokým počtem slunečných dní. Slunce zde svítí až 315 dní v roce a velmi málo zde prší. Tyto specifické přírodní podmínky umožňují již po staletí ukládání léčivého bahna na dně laguny a jeho využití pro zdravotní a kosmetické účely.

Talasoterapie aneb když léčí moře

Laguna Mar Menor je centrem talasoterapie, tedy metody, která kombinuje blahodárné účinky mořské vody, slunce, minerálních solí a právě léčivého bahna. Je jednou z nejúčinnějších a nejpřirozenějších metod k odbourání stresu a omlazení celého těla i duše. Bahno spolu s mořskou vodou pomáhají hydratovat a zpevňovat pokožku celého těla. Jedním z hlavních důvodů, proč si Mar Menor oblíbili turisté z celého světa, je místní léčivé bahno. Jeho pozitivní účinky sem přivádějí pacienty trpící lupenkou, ekzémy nebo revmatismem. Bahenní procedury jsou ale vhodné i pro všechny ostatní, kteří chtějí dodat své pokožce vitalitu a krásu. Mořské bahno z laguny Mar Menor je totiž bohaté na minerální látky a proto je doporučováno při léčbě celé řady zdravotních problémů. Díky svým léčivým a protizánětlivým účinkům je srovnáváno s bahnem z Mrtvého moře.

Během procedur se bahno nanáší pomocí špachtle nebo rukou přímo z laguny na pokožku, kde pomalu zasychá a jeho blahodárné účinky se tak mohou naplno projevit. Léčivé bahno z laguny Mar Menor je součástí kosmetických produktů působících blahodárně na zdraví a pokožku.

Mořská sůl

Léčivá sůl z laguny Mar Menor je skvělým kosmetickým pomocníkem. Peeling krásně vyhladí pokožku a zároveň ji zbaví všech toxinů a odumřelých buněk. Pokožka tak po peelingu z mořské soli zůstane prokrvená a o poznání jemnější.

Peeling z mořské soli prokrví pokožku a odstraní toxiny

Zůstaňte s námi v kontaktu!

Zadejte svůj e-mail a získejte jako první aktuální informace, zajímavé tipy a inspiraci.