OleAurum je legenda

OleAurum je legenda. Legenda spojená s maurskou princeznou Abdelaizia, která byla v městečku Siurana všemi milována a uctívána a která se raději vrhla se svým koněm ze skal, aby zachránila město a kraj před podrobiteli. Její tělo se vpilo do země, její krása a duše se navždy vepsaly do tohoto kraje a její oči se proměnily v úrodné olivové plantáže.

Legenda o maurské princezně ze Siurany

Oblast, ze které pocházejí jedny z nejlepších olejů na světě

Chráněné území Siurana se nachází v jižním Katalánsku, kde se nádherná zelená údolí střídají se skalami. Oblast je proslulá díky výjimečným olivovým olejům. Pěstují se zde olivy Arbequina, jemné a šťavnaté, které mají jednu z nejvyšších koncentrací oleje a jsou proto vynikající odrůdou pro výrobu olivového oleje. Olivy jsou pěstovány ve vyšší nadmořské výšce s nižšími srážkami a dodávají tak oleji výraznou a lahodnou chuť. Jsou vysoce aromatické, malé a symetrické. Sklizeň oliv je jednoduchá, protože stromy jsou nízké a umožňují tak ruční sklizeň. Olivy se sbírají v zimním období, před úplným dozráním, kdy dávají nejkvalitnější olej. Sklízejí se ručně, aby se co nejméně poškodily. Následně se čistí a zpracovávají na olej mechanickým lisováním a to nejpozději do 8 hodin od sklizně, aby zůstaly zachovány vynikající vlastnosti oleje. Extra panenské olivové oleje vyrobené z oliv Arbequina jsou obecně máslové s velmi jemnou ovocnou chutí.

Siurana je proslavená výrobou těch nejkvalitnějších olivových olejů OleAurum

Chráněné označení původu DOP

Extra panenské olivové oleje OleAurum, pocházející z této oblasti, jsou označeny prestižním chráněným označením původu (DOP), které se používá pro produkty nejvyšší kvality. Konkrétně to znamená, že při výrobě oleje jsou dodržovány místní tradiční metody přípravy a zpracování a celý výrobní proces olivového oleje, od místa původu oliv až po stáčení, proběhl na stejném území a podle pravidel a předpisů DOP. Toto označení získala Siurana před více než 35 lety díky tisícileté tradici pěstování a zpracování oliv. Představuje důležitou ochranu spotřebitele, co se týká kvality a původu zakoupeného výrobku.

Olivové oleje vyráběné rodinou firmou

Extra panenské olivové oleje AleAurum vyrábí firma Olys De Catalunya ze Siurana ve španělském Katalánsku. Firma byla založena v roce 1942 a nabízí kvalitní přírodní produkty, které v sobě uchovávají chuť a esenci země, ze které pocházejí. V současné době má Olys De Catalunya vedoucí postavení na trhu olejů ve Španělsku a své zastoupení má ve více než třiceti zemích.

Pěstování a zpracování oliv v oblasti Siurana

Sklenka olivového oleje denně

V některých středozemních státech si lidé stále ještě dávají sklenku olivového oleje k snídani. Podle nich je v extra panenském olivovém oleji ukryt klíč ke zdraví a vitalitě až do vysokého věku. Pravdou je, že příznivých vlivů olivového oleje na zdraví je celá řada. Týká se to pouze extra panenských olivových olejů, které jsou vyráběny lisováním oliv za studena bez chemických přípravků a zůstávají v nich tak zachovány cenné látky. Je doporučeno konzumovat extra panenský olivový olej denně. Kromě vynikající chuti při přípravě jídel může pomoci s velkým množstvím neduhů a nemocí.

Olej obsahuje mnoho mononenasycených mastných kyselin a vitamínů. V oleji se nachází látka oleuropein, která podporuje prokrvení srdce a příznivě ovlivňuje poruchy srdečního rytmu. Olej snižuje vysoký cholesterol, reguluje hladinu cukrů v krvi, má antioxidační účinky, obsahuje vitamín A, D, K, E a napomáhá vstřebávání dalších vitamínů, působí proti cukrovce, zácpě a rakovině tlustého střeva. Má detoxikační účinky a silné protizánětlivé účinky, zpomaluje stárnutí organismu, umí chránit nervové buňky a proto nás může uchránit před Alzheimerovou chorobou a demencí.
Olivový olej se používá i do kosmetických výrobků na ošetření pleti i vlasů. Vynikající výsledky má i v rámci domácí kosmetiky, připravují se z něj účinné zábaly na vlasy i domácí pleťové masky na čištění zánětlivé pleti.

Víte že?

  • Otec medicíny Hippokrates byl velkým vyznavačem olivového oleje v procesu přírodní léčby nemocí právě kvůli jeho antioxidačním a protizánětlivým účinkům.
  • Homer nazýval olivový olej tekutým zlatem.
  • Olivovník roste stovky let a je proto považován na symbol prosperity, moudrosti a míru.
  • Kvalitní olej musí být uchováván v tmavé lahvi na chladnějším místě (ale ne v lednici), protože světlo ničí antioxidanty a přeměňuje je na škodlivé volné radikály.
  • Presování za studena není úplně za studena. Znamená to, že při presování oliv teplota zůstane pod 27 °C, kdy se vůně a chuť oliv nemění.

Extra panenské olivové oleje OleAurum jsou vynikající do teplé a i studené kuchyně. Vynikající jsou i samotné s bagetou.

Zůstaňte s námi v kontaktu!

Zadejte svůj e-mail a získejte jako první aktuální informace, zajímavé tipy a inspiraci.